Deneyim Bilgi ve Tecrübeye sahip uzman Gümrük Müşavirleri tarafından 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve buna bağlı Gümrük Yönetmeliğinin ön gördüğü yasalar çerçevesinde faaliyetine başlamış ve sektöründe öncü kuruluşlar arasında yerini almıştır.

Mavi GRUP; Gümrük Müşavirliği hizmetine yepyeni bir bakış ve hizmet anlayışı getirmiş Dış Ticaretinizde tek merkezden çözüm noktası haline gelmiştir. Gümrük Müşavirliği, Danışmanlık ve Nakliye organizasyonu Sigortacılık faliyetleriyle çalıştığı firmaların üzerindeki dış ticaret yükünü hafifleten MAVİ GRUP; gelişen teknoloji çağına ayak uyduran ender firmalardan birisidir.

İthal ve ihracata konu malzeme hakkında bilgi verildiği andan itibaren tüm mevzuat araştırılarak ön hazırlıklara başlanılmakta ve evraklarınızı eksiksiz teslim alınıp herhangi bir kurum iznine tabi olmadığı takdirde ertesi gün mesai bitimine kadar ithal ve ihracat işlemleriniz tamamlanmaktadır.

Internet ağı üzerinde işlemlerinizin akışını kontrol edebilme imkânı sunan Mavi Grup; Bilgisayarlı sisteme geçmiş olan T.C. sınırları içindeki tüm gümrüklerde yapılması gereken beyanname tescillerini Bilge ( Bilgisayarlı Gümrük Etkinlikleri) ve Edi (Elektronik Veri Değişimi) sistemi ile Gümrük Müdürlüklerini kendi ofisine taşımış ve tek bir noktadan beyanname tescillerini yaparak işlemlerinizi daha hızlı ve sıfır hata oranı ile yapma olanağı sağlamıştır.

Aynı zamanda MAVİ GRUP; Tüm ihracatçılar Birliklerinin E-Birlik Projesi kapsamında yürüttüğü ve Bilgisayar ağları sayesinde ihracat beyannamelerinizi kendi ofisinden Elektronik ortamda birlik onaylarını yaparak İhracatçı firmalara Katma değer ve zaman yaratmaktadır.

Avrupa Birliği standartlarına ulaşılma çabası ve ülkemizin gelişen dış ticaret hacmi, gümrük işlemlerini çok önemli bir duruma getirmiştir. Bu çerçevede SONRADAN KONTROL olarak tanımlanan gümrük denetimlerinde, şirketlerin dış ticaret işlemlerine ilişkin her türlü bilgi, belge ve muhasebe kayıtlarının ayrıntılı olarak incelenmesi esas alınmaktadır.

Bu nedenle gümrük idaresine yapılan beyanın önemi dikkate alınarak temel prensibimiz; sonradan yapılan kontrollerde müşterilerimizin sorun yaşamaması anlayışı üzerine kurulmuştur.

Buna bağlı olarak Gümrük Müşavirliği mesleğinin gerektirdiği mevzuat bilgisine sahip uzman kadromuzla yasal düzenlemelerde meydana gelen değişiklikleri müşterilerimiz adına sürekli takip edip uygulayarak yaptığımız işin eşyanın sadece gümrükten çekilmesinden ibaret olmadığı bilinciyle en doğru ve en iyi hizmeti sunmanın sorumluluğunu taşımaktayız.

MAVİ GRUP; sizin rakiplerinizden bir adım önde olabilmeniz için ofisinde bilgilendirme masası oluşturmuş ve dış ticaretteki faaliyet alanınızla ilgili her değişiklik ve yenilikleri resmi gazete başta olmak üzere 3 ayrı yayından takip ederek çözüm yollarıyla birlikte anında e-posta adresinize göndermektedir.

Deneyim Bilgi ve Tecrübeye sahip Gümrük Müşavirlerimiz, Gümrük Müşavir Yardımcılarımız ve uzman personelimiz ile birlikte her türlü iş emirlerinizi bekler iş ortağınız olmak dileği ile saygılar sunarız.

Murat Salih DEMİR
Genel Müdür

Misyon Vizyon ve İlkelerimiz


MİSYONUMUZ

Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu hızlı güvenilir ve ekonomik hizmet için çalışanlarımıza her türlü bilgi , teknolojik alt yapı desteğini vermek ve gülen yüzler yaratabilmektir.

VİZYONUMUZ

Mükemmelliği ve güveni esas alan çalışma politikamızdaki liderliğimizi markalaştırmak ve sürekliliğini sağlamaktır.

İLKELERİMİZ

  • Müşterilerimizin ihtiyaçlarını önceden görerek hızlı hatasız etkili çözümler sunmak.
  • Etkin olarak uygulanan ve sürekli geliştirilen bilgi birikimimiz ,hizmet ve sistem kalitesi ile en iyi hizmeti verebilmek
  • Müşterilerimizin ihtiyaçlarını zamanında ve doğru olarak çözmek
  • İşimizi kanun ve mevzuatın ön gördüğü şekilde prensiplerinden ödün vermeksizin en hızlı şekilde bitirmek.
  • Bilgilerini sürekli güncelleyen kendini geliştiren uyumlu verimli kaliteli personeller yetiştirmek.
  • Doğaya topluma ve kendimize karşı saygılı olmak.

BELGELERİMİZ